Świetlik/Świetlinka miesiąca

Od października na świetlicy rusza cykliczny konkurs dla dzieci regularnie uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Konkurs, ten ma na celu promowanie pożądanych zachowań uczniów. Dzieci przez cały miesiąc zbierają pieczątki za pozytywną postawę i zachowanie, np.:

• systematycznie i aktywne uczestnictwo w zajęciach świetlicowych,
  • pomoc w akcjach dodatkowych,
  • zaangażowanie i aktywna postawa ujawniająca się w codziennym życiu świetlicy,
  • wysoka kultura osobista,
  • przestrzeganie ustalonych i obowiązujących w świetlicy norm zachowania,
  • podejmowanie i nie odmawianie pomocy w potrzebie (z własnej inicjatywy),
  • dbanie o porządek w świetlicy,
  • pozytywny stosunek do kolegów i koleżanek

Uczniowie zbierają pieczątki przez cały miesiąc, a na koniec miesiąca dzieci, które zdobędą ich najwięcej otrzymają dyplom „Świetlika miesiąca” i „Świetlinki miesiąca” oraz drobną nagrodę rzeczową. Spośród wszystkich uczniów świetlicy na koniec roku szkolnego zostanie wyróżniony jeden uczeń i jedna uczennica, którzy wykazali niezwyle pozytywną postawę. Otrzymają dyplom i nagrodę rzeczową.