„Mały Poliglota”

DO KOGO SKIEROWANY JEST KURS?

Uczestnikami kursu Uniwersytet Dziecięcego „Mały poliglota” są dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Zajęcia odbywają się w małych grupach wydzielonych zarówno pod względem wiekowym, jak również – z uwzględnieniem stopnia znajomości wybranych języków obcych. Grupy liczą nie więcej niż 15 osób, co zapewnia efektywną pracę podczas zajęć oraz kontrolę efektów nauczania każdego małego studenta.

PROPONOWANE GRUPY JĘZYKOWE

W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota” są trzy grupy językowe:

1. grupa z językiem angielskim i rosyjskim,
  2. grupa z językiem niemieckim i hiszpańskim,
  3. grupa z językiem norweskim i włoskim.

W każdej grupie pierwszy wymieniony język jest językiem wiodącym (jest realizowany w dwa razy większej liczbie godzin niż drugi język).

CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone w ramach Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota” odbywają się w formie lektoratów języków obcych i zajęć historyczno-kulturowych. Nauczanie języków obcych prowadzą specjaliści – nauczyciele akademiccy, doktoranci i absolwenci Wydziału Humanistycznego US, posługujący się najnowszymi metodami kształcenia językowego. Tematyka zajęć oraz stopień ich trudności są dostosowane do wieku dziecka, a język przekazu – zrozumiały dla młodych odbiorców.