Innowacyjne nauczanie matematyki

Utworzono dnia 15.12.2015

Matematyka ze smakiem. Innowacyjne nauczanie matematyki

Miary pojemności, utrwalenie kierunków przy ułożeniu zastawy, czytanie ze zrozumieniem zadania, obliczanie kosztów zakupów, kalorii... To tylko niektóre z celów dydaktycznych, jakie można osiągnąć w szkole poprzez wspólne przygotowanie zdrowej zupy ogórkowej. - Gotujemy ją na lekcji, mamy specjalnie przygotowaną na ten cel kuchenkę, garnek, robimy ją na wywarze warzywnym i z własnoręcznie przygotowanymi przez uczniów ogórkami - mówi Małgorzata Szumaczuk, współautorka innowacyjnego programu, nauczyciel matematyki i wychowania fizycznego w edukacji wczesnoszkolnej w SP 59 w Szczecinie.

Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/art/9038054,matematyka-ze-smakiem-innowacyjne-nauczanie-w-szczecinie,id,t.html