KOŁO MATEMATYCZNE

Koło matematyczne

W naszej szkole dużo uwagi poświęca się uczniom uzdolnionym matematycznie.

Dla uczniów odbywają się zajęcia koła matematycznego, których celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych. Uzdolnieni matematycznie uczniowie realizują indywidualny program nauczania zdobywając wiedzę i umiejętności wykraczające poza zakres programowy treści nauczania szkoły podstawowej.

Podczas zajęć uczniowie rozwijają swoje umiejętności i poszukują różnych nietypowych rozwiązań, rozwijają umiejętność logicznego myślenia i posługiwania się językiem matematycznym, kształtują umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji i wykorzystania wiedzy w sytuacjach praktycznych, przygotowują się do udziału w konkursach matematycznych.

W ramach koła matematycznego uczniowie również rozwijają umiejętności logicznego myślenia poprzez naukę programowania w języku Scratch oraz Baltie. Edukacyjny język obiektowy to doskonałe środowisko do nauczania podstaw  programowania i rozwijania myślenia algorytmicznego. To  intuicyjny język pozwalający uczniom w sposób wizualny tworzyć animacje (np. geometryczne), gry, pokazy multimedialne.