Zajęcia o wartościach w klasach 6 i 7

Utworzono dnia 11.01.2018

Fundacja "Cała Polska czyta dzieciom" ogłosiła rok szkolny 2017/18 rokiem wartości moralnych i stworzyła projekt „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” w którym nasza szkoła bierze udział.

Celem programu jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży klas 6 i 7.

"Codziennie podejmujemy tysiące decyzji. W coraz bardziej skomplikowanym świecie coraz trudniej jest podjąć te właściwe. Dobrze jest mieć w życiu kompas, który pomaga nawigować bezpiecznie i skutecznie pośród naszych ludzkich spraw. Takim kompasem są wartości moralne. Nadają one życiu sens, ułatwiają podejmowanie słusznych decyzji, sprawiają, że stosunki pomiędzy ludźmi stają się lepsze.

W dzisiejszym świecie warto pamiętać, że każdego z nas określa nie to co posiada, jak wygląda i jaką ma pozycję, ale przede wszystkim jakim jest człowiekiem, jaki ma system wartości."

Podczas zajęć czytelniczych z klasami 6 i 7 uczniowie omawiali istotę i skutki stosowania poszczególnych wartości moralnych, wskazywali korzyści płynące z ich zastosowania w codziennym życiu oraz sytuacje w których to zastosowanie jest wskazane.

Podczas zajęć koła czytelniczo-medialnego stworzyliśmy film prezentujący wartość: ODWAGA.

W programie udział wzięło ponad 7000 uczniów z ponad 260 Szkół Podstawowych w całym kraju.

Spośród setek nadesłanych prac jury wybrało najbardziej wartościowe merytorycznie i artystycznie. Miło mi poinformować, że film stworzony przez nas, został wyróżniony!!!

W nagordę zostanie on udostępniony na stronie internetowej Fundacji "Cała Polska Czyta Dzieciom".

GALERIE:

Koło miedialno-czytelnicze kl. 6a

Klasa 7c "Co to jest odpowiedzialność?"

Klasa 7c

Klasa 7a "Czy Piotrek jest winny?"