Wizyta przedszkolaków w gabinecie dentystycznym

Utworzono dnia 25.04.2018
W naszym oddziale przedszkolnym w grupie  0a systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, dbania o higienę jamy ustnej, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.
W ramach kształtowania nawyków dbania o higienę jamy ustnej odwiedziliśmy czterokrotnie gabinet stomatologiczny ,, Dental Spa’’ Celem wycieczek  było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzeganie zdrowej diety. Pani Marzenka przyjmowała  nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie  przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Każde z dziecka mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Na koniec spotkań w dniu 19.04.2018r dzieci dostały od pani Marzenki dyplomy i drobne upominki.

W gabinecie dentystycznym

Utworzono dnia 25.04.2018, 10:07