Dzień życzliwości

Utworzono dnia 10.02.2018

Dzień Życzliwości w naszej szkole odbył się dnia 20.11.2017 roku pod hasłem

NIE PROŚ ŚWIATA, ABY SIĘ ZMIENIŁ NA LEPSZE, TO TY ZMIEŃ SIĘ PIERWSZY”

Z tej okazji w szkole chcieliśmy swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom i kontynuować ją w kolejne dni roku. Zachęcając  do czynienia dobra wobec siebie nawzajem. Kształtując postawy wzajemnej życzliwości, rozwijanie empatii i  prawidłowych relacji międzyludzkich.

Odbyły się następujące działania:

1. Plebiscyt na najżyczliwszą  osobę w klasie. Każdy wychowawca klas 0-III wraz z uczniami wybrał  w klasie najbardziej życzliwego ucznia do Tytułu Życzliwości. Został opracowany szablon do wyborów z cechami życzliwej osoby w klasie oraz wzór dyplomu dla każdego ucznia.

2. Wychowawcy klas z uczniami wykonali  plakat na temat uprzejmości, życzliwości, grzeczności oraz  sentencje, cytaty na temat uśmiechu i dobroci.

3.Rozdane zostały emblematy życzliwości (  uśmiechnięte buźki ) dla wszystkich uczniów klas 0-VIII i  pracowników szkoły.

4.Uczniowie na lekcji religii wykonali  ,,Łańcuszek dobra”( karteczki z dobrymi uczynkami).

5.Kolorem życzliwości był  w tym roku niebieski. Każdy, kto w symboliczny sposób chciał  się przyłączyć do obchodów Dnia Życzliwości, założył  tego dnia coś niebieskiego.

6.Zorganizowano  dnia 20.11.2017 w klasie na 3h i 7h lekcyjnej zabawy ,,Weź ze sobą miłe słowo i podaruj dalej!”, żeby każdy uczeń w tym dniu mógł poczuć się dobrze.

7.Wykonane zostały  plakaty informacyjne o wydarzeniu  oraz Drzewko Życzliwości z nazwiskami osób życzliwych.

8. Uczniowie w tym dniu mogli  przynieść różne smakołyki i podzielić się z nimi z kolegami i koleżankami z klasy,

Marzena Nawrocka

Dzień życzliwości 2017