Śniadanie daje moc

Utworzono dnia 09.01.2017

08.11.2016 ,,Śniadanie daje moc”

Jak co roku nasza szkoła aktywnie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali zdrowe posiłki, uczestnicząc m.in. w konkursie  ,,Klasowe śniadanie na 6!” . W związku z nim powstały pyszne, kolorowe kanapki, sałatki warzywne, mleczne przekąski z płatkami, świeżymi owocami, itp. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania się oraz roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie mieli okazję wspólnie przygotować i zjeść  zdrowe i pyszne śniadanie w gronie kolegów oraz koleżanek z klasy. Dzieci dowiedziały się, jak ważny jest pierwszy posiłek dla ich rozwoju i samopoczucia. Ponadto zorganizowano także konkurs na ,,Śniadaniowego Masterchefa”, który polegał na stworzeniu niebanalnych, zdrowych propozycji śniadaniowych . Uczniowie naszej szkoły mieli również  okazję popisać się swoimi talentami muzycznymi, aktorskimi i pisarskimi przygotowując filmiki, wierszyki  oraz  piosenki w konkursie ,,Śniadaniowi raperzy” na najlepszą zajawkę zachęcającą do jedzenia śniadania.

Śniadanie klas 1-3

Utworzono dnia 12.01.2017, 09:16