CYFROWO BEZPIECZNI

W  roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” realizowanego celu upowszechniania wiedzy na temat zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych wśród uczniów, rodziców i nauczycieli:

Projekt wdrażany jest po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni. W ramach projektu zachęca się rodziców do aktywności w sferze profilaktyki bezpieczeństwa w Internecie, uczniów do odpowiedzialnych zachowań w sieci, a także rozwija się potrzebne do tego kompetencje. Projekt przedstawia systemowe rozwiązania, które pomagają lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i nauczenia ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

Projekt „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia”.

W dniu 13.12.2016 r. w klasach II  c, IV b, VI b odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego oraz szkoleniowa Rada Pedagogiczna dla nauczycieli.

Wykład na sali gimnazstycznej

Utworzono dnia 19.12.2016, 13:16