Mirabelka

Utworzono dnia 17.02.2019

Nasza szkoła wzięła udział w akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości. Sprawdzaliśmy jak kiełkuje polska historia i jak rodzi się niepodległość, rozbudzając w uczniach świadomość historyczną. Akcja została zorganizowana przez "Lustro Biblioteki".

CELE AKCJI:

- promocja czytelnictwa,

- rozbudzanie zainteresowania historią Polski,

- zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną,

- włączenie społeczności szkolnej do świętowania 100-lecia Niepodległości poprzez organizację warsztatów w bibliotekach.

W ramach akcji uczniowie z Koła Czytelniczo-Medialnego nagrali montaż słowny do wiersza Władysława Bełzy "Kto Ty jesteś?"

Uczniowie zostali zaproszeni do biblioteki, gdzie brali udział w warsztatach na podstawie książki Cezarego Harasimowicza "Mirabelka". Na początku uczniowie obejrzeli przygotowany montaż wiersza oraz prezentację przybliżającą treść książki. Następnie dyskutowali na temat tego, czy przedmioty lub rośliny mogą mieć wpływ na nasze życie, na naszą przyszłość.

Na zakończenie uczniowie wykonywali graffiti wykorzystując kolorowe kredy, upamiętniające śliwę mirabelkę.

Opracowała: Edyta Michnik

Mirabelka